Belgický tatarák

Recept na Belgický Tatarák

Belgický tatarák je lahodný a sofistikovaný pokrm, který se krapet liší od české verze tataráku. Tento recept vás provede krok za krokem, jak připravit belgický tatarák s jednou tajnou ingrediencí, která ho posune o level výš.

Co je Belgický Tatarák?

Belgický tatarák je pokrm z jemně mletého nebo sekaného syrového, tradičně hovězího masa, smíchaného s různými ingrediencemi, které dodávají jedinečnou chuť.

Rozdíly mezi Belgickým a Českým Tatarákem

Na rozdíl od českého tataráku, belgický neobsahuje kečup, hořčici ani mletou papriku. Místo toho jsou použity ingredience jako kapary, cornichonky, parmezán, majonéza a fermato díky kterým je chuť tataráku o něco lehčí a krémovější s jedinečnou hlubokou chutí.

Kvalitní maso je základ

Klíčem k úspěchu belgického tataráku, ostatně jako každého tataráku, je čerstvé a kvalitní hovězí maso. Já osobně vybírám sval, který se alespoň trošku hýbal - například zadní. Svíčková mě v tomto receptu moc nebaví.

V dobré masně Vám s výběrem rádi poradí a jestli si chcete práci ulehčit, doporučuji si tam maso rovnou nechte namlít, krájení či škrabání totiž chvilku zabere (mě vždy alespoň 15 minut, nedej bože když dělám třeba kilo).


Ingredience na Belgický Tatarák

  • 300g hovězího masa (zadní)
  • 50ml FerMato omáčky - klasika
  • 30g majonézy
  • 30g cornichonků
  • 25g parmazánu
  • 10g kapar
  • Půlka malé červené cibule
  • Sůl a pepř dle chuti

Ingredience na Belgický Tatarák

Příprava Belgického Tataráku

Chystání Ingrediencí

Všechny ingredience kromě cornichonků nakrájejte najemno. Cornichonky ponechte v trochu větších kusech pro lepší texturu a parmazán nastrouhejte na jemno.

Míchání Ingrediencí

Smíchejte všechny ingredience dohromady ve velké míse. Dochuťte solí a pepřem dle chuti.

Servírování Belgického Tataráku

Podávejte s opečeným toustovým chlebem nebo hranolkami. Na vrch můžete přidat hrubozrnnou sůl, či fermentovaný kampotský pepř pro lepší chuť.


Tipy a Triky na Perfektní Tatarák

Fermato Omáčka v Tataráku?

Ano! Hluboká chuť naší fermentované zálivky je pro dochucení tataráku ideální. Stejně jako například worčestr, i Fermato dodá jedinečnou hlubokou chuť a jako bonus do jídla přidáte vitamíny s probiotiky, což je výhoda, kterou s Fermatem můžete přidat do každého jídla včetně tataráku. Na další inspiraci se můžete podívat zde.

Nevěříte nám?

IMG_1481IMG_1482IMG_1485

Chci vyzkoušet zálivky1_1

Experimentujte s Ingrediencemi

Experimentujte s přidáním různých bylinek nebo koření pro vylepšení chuti. Majonézu zase můžete naředit 30% zakysačkou. Představivosti se ale meze nekladu, dokud to člověku chutná, tak proč ne?

Belgický Tatarák na Topince

Často kladené dotazy

Jak dlouho můžu tatarák skladovat? Tatarák by měl být konzumován co nejdříve po přípravě. Maximálně do 24 hodin.

Mohu použít jiné maso než hovězí? Ano, můžete použít i jiné druhy, jako například telecí, ale hovězí je nejtradičnější volba. 

Je belgický tatarák bezpečný k jídlu? Ano, pokud je maso čerstvé a kvalitní, je bezpečný k jídlu. Ujistěte se, že všechny nástroje a pracovní plochy jsou čisté.

Mohu tatarák připravit předem? Ano, ale doporučujeme ho konzumovat co nejdříve po přípravě pro nejlepší chuť a bezpečnost.

Jaké přílohy se hodí k tataráku? Nejlepší přílohy jsou klasické topinky, hranolky nebo salát se zálivkou Fermato :D.

Je tento recept vhodný pro děti? Tatarák se nedoporučuje pro malé děti kvůli syrovému masu.

Závěr

Belgický tatarák je skvělý způsob, jak si dopřát něco nevšedního. S naším receptem si ho můžete připravit snadno a rychle doma. Nezapomeňte experimentovat s ingrediencemi a najít tu svou oblíbenou kombinaci, protože o tom to vaření ve výsledku je - udělat si jídlo tak, jak ho máme nejradši. Přeji dobrou chuť!

[Vojta]

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz