Zelný salát s mrkví Coleslaw

Tahle klasika mě snad nikdy neomrzí. Pokaždé, když ho vidím někde na menu, tak ho testnu. Ať tou jsou různé citrusové variace nebo ten základní. Tentokrát bych vám rád ukázal, jak v tomhle základním tradičním receptu dokáže zahrát slušného středního záložníka FerMato.

Budete potřebovat:

  • menší hlávku zelí
  • dvě mrkve
  • menší cibulku
  • FerMato (odhadem tak 100ml)
  • majonézu
  • olivový olej
  • sůl

Začneme zelím. Záleží na vašich schopnostech s nožem. Já preferuju nakrájet na jemno nožem, ale samozřejmě to jde i na struhadle. K tomu nastrouhám mrkve na hrubo a na velmi jemno nakrájím cibulku. V tento moment pořádně prosolím. Na tohle množství tak 2-3 lžíce soli. Hodně té soli se poté zbavíme vymačkáním přebytečné šťávy. Po nasolení důkladně zamíchám a promčkám rukou abych narušil strukturu zelí a začlo pouštět šťávu. Po promačkání nechám odstát tak půl až celou hodinu. 

Po hodině máme dvě možnosti buď se snažit slít nahromaděnou vodu a nebo si vzít druhou misku a vždy vymačkat kouli zelí a přendat do nové misky. Záleží fakt na vás, ta druhá varianta je poněkud čistější a jistější.

Mám zbaveno šťávy a přichází dochucovací část. Pokud již teď ochutnáte zjistíte, že je příjemně nasoleno, ale že většina soli odešla s vymačkanou šťávou. V tuhle chvíli přidávám FerMato a podle chuti. Já mám rád kyselou, takže dávám hodně. Přidám taky dvě lžíce oliváče, protože tuk je nositelem chuti, že ano. 

Majonéza. Je mi jasné, že v tuhle chvíli přichází vaše fitness-výživová koučka nebo článek z Chvilky pro tebe a doporučuje "odlehčit" vyměněním majonézy za jogurt, zakysanku nebo nepřidávat majonézu vůbec. Já uplně tenhle typ nejsem a jsem tým majonéza. Takže tady uplně nešetřím. 3 vrchovaté lžíce plné majonézy je pro mě minimum. Zamíchám a dolaďuju. Slanost, kyselost, ....

Dám vychladit do ledničky a připravím si velkou lžíci nebo možná rovnou žufánek.

Po vychlazení se odebírám s miskou do černé spíže a dlouho se nevracím.....

Nemůžete odolat výše uvedenému receptu, že? Tohle je váš moment. FerMato zálivka je tajným klíčem k dosažení té dokonale vyvážené chuti a textury. Připravte se být hvězdou každého shromáždění a oživte svou kuchyni touto jedinečnou ingrediencí. Kupte si FerMato zálivku ještě dnes a zažijte kulinářskou transformaci, jakou jste si nikdy nepředstavovali!

Koupit zálivku

 

[Radim]

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz